MŁODZIEŻOWY LUDOWY KLUB SPORTOWY "ORLEW" - strona nieoficjalna

Echa „III Biesiady Suchodolskiej”

Uczta, gala, bal, bankiet, feta, zabawa; te wszystkie określenia w dniu 8 grudnia 2012 r. zastąpiono słowami „III Biesiada Suchodolska”, która już kolejny raz odbyła się w Zajeździe „Wodnik”. W tradycji biesiadowania zakorzenione jest podejmowanie gości doskonałym tradycyjnym wiejskim jadłem. Dlatego goście podczas „III Biesiady Suchodolskiej” podejmowani byli pysznymi kiełbaskami, karkówką, wędzonymi żeberkami, wiejską szynką, kiszką na gorąco, smalcem ze skwarkami, pierogami, kremem z borowików, bakłażanami oraz innymi pysznościami z wiejskiego stołu. Niepowtarzalny smak przygotowanych potraw tak wzmógł apetyt biesiadników, że wiejski stół został oczyszczony do ostatniego kęsa. Te wszystkie smakowitości zostały przygotowane i podane biesiadnikom „ze swoistym smakiem” przez gospodarzy Zajazdu „Wodnik”. Śpiew i wesoła muzyka rozbrzmiewały już od godz. 16,00. Nie byłoby fantastycznej atmosfery biesiadnej, gdyby nie wspólne śpiewanie. Akompaniament do chóralnego śpiewu w profesjonalny sposób wykonywał zespół „HIT” pod kierownictwem Arkadiusza Habrata, zaś artysta Józef Małecki wykonał koncert na wiolonczelę. Na uwagę zasługuje też wykonanie utworów Maryli Rodowicz przez Katarzynę Dębiczak studentkę Szkoły Wokalno Muzycznej Marka Wiatra, która po wykonaniu utworu „Małgośka” została nagrodzona gromkimi brawami. Wspaniale ze swej roli „mistrza ceremonii” wywiązał się Arkadiusz Habrat, który z humorem wskazywał kolejne utwory na stronach biesiadnego śpiewnika. Tym razem organizator przygotował śpiewnik ze wstawką wierszy Władysława Bełzy – piewcy polskości. Biesiadnicy otrzymali również kolejne wydanie „Badonianki” Wieści Suchodolskich, w których opisywana jest historia i dzień dzisiejszy Suchodołu. Biesiada była też okazją do podsumowania sezonu piłkarskiego MLKS „ORLEW”. Za wyróżniającą grę na boiskach piłkarskich nagrodzono zawodników m.inn. Piotra Zajdla, Łukasza Harłacza, Krzysztofa Penara, Martina Adamka i Tomasza Wojnara. Trzeba też podkreślić, że obecnością zaszczycili biesiadników Pan Piotr Babinetz, Poseł na Sejm RP, Pan Andrzej Guzik Wicestarosta Krośnieński, Pan Jan Pelczar Dyrektor - Etatowy Członek Zarządu Starostwa w Krośnie. Uczta biesiadna zakończyła się o godz. 23,00. Rozchodząc się do domów biesiadnicy składali organizatorowi biesiady Prezesowi Zarządu MLKS „ORLEW” szczere podziękowania i prosili o kolejne, tak udane ucztowanie. Następna biesiada odbędzie już za rok zapewnił organizator Józef Habrat, oczywiście w Zajeździe „Wodnik” , który ma swój specyficzny klimat przyjazny biesiadowaniu.

Opracowanie: MLKS "ORLEW"

Ładowanie...