MŁODZIEŻOWY LUDOWY KLUB SPORTOWY "ORLEW" - strona nieoficjalna

Jaśliska - biegówki

"I Krośnieński Bieg Narciarski "Śladami Jana Pawła II"

Jak za dawnych lat na trasach biegowych przy "stadionie zimowym" w Jaśliskach walczyli o zwycięstwo w "I Krośnieńskim Biegu Narciarskim Śladami Jana Pawła II" m.inn. Olimpijczyk z Nagano Mariusz Jakieła, uczestnik Mistrzostw Świata w biathlonie Łukasz Zych, Mistrz Polski Juniorów Marcin Zając i mistrzowie dawnego województwa rzeszowskiego; Roman Piskadlo, Edward Gajewski, Józef Habrat i Adam Pocałuń. Zawody zostały rozegrane na wspaniale przygotowanych trasach biegowych i odbyły się przy pięknej lekko mroźnej pogodzie.
Na starcie stanęło 89 uczestników biegu. Rywalizowano na dystansach 1 km, 2,2 km, 4,4 km, 6,6 km i 11 km. Godna podziwu była rywalizacja najmłodszych uczestników, którzy chcą biegać jak duma narodowa narciarzy Justyna Kowalczyk. Tak jak w Tur de Ski i podczas tych zawodów rywalizacja między zawodnikami sięgała "zenitu". Licznie zgromadzeni widzowie mogli z podziwem dopingować zawodników dobiegających do mety. Atmosferę biegu "podgrzewał" sprawozdawca imprezy, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaśliskach, który swoimi komentarzami "zagrzewał" zawodników do wspaniałej sportowej rywalizacji. Najmłodszym uczestnikiem biegu był Miłosz Szurkiewicz niespełna 9-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr. 5 im. Jana Pawla II w Suchodole. Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy medal, certyfikat udziału w zawodach, czekoladę, gorący kubek herbaty i smaczną kanapkę. Zakończenie imprezy odbyło się na "stadionie zimowym". Zwycięzcy poszczególnych konkurencji za zajęcie trzech pierwszych miejsc otrzymali medale złoty, srebrny i brązowy, nagrody rzeczowe i okolicznościowe statuetki biegu.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Dziewczęta, dystans 1 km:
1. Chudzińska Monika - Klimkówka
2. Józefowicz Wiktoria - Klimkówka
3. Trybus Julia - Klimkówka

Dziewczęta, dystans 2 km:
1. Zima Aleksandra - Lubatowa
2. Biłas Julita - Jaśliska
3. Zając Wioletta - Lubatowa

Dziewczęta, dystans 2 km - gimnazjalistki:
1. Zając Julita - Lubatowa
2. Cichoń Kamila - Lubatowa
3. Cichoń Klaudia - Lubatowa

Dziewczęta, dystans 4 km - seniorki
1. Pasterczyk Maria - Jedlicze
2. Bil Iwona - Jedlicze

Chłopcy, dystans 1 km:
1. Rygiel Patryk - Lubatowa
2. Rygiel Szymon - Klimkówka
3. Stanisz Dawid - Lubatowa

Chłopcy, dystans 2 km:
1. Szast Michal - Lubatowa
2. Murdzek Paweł - Lubatowa
3. Śliwiński Szymon - Lubatowa

Chłopcy, dystans 2 km - gimnazjaliści:
1. Kasperowicz Rafał - Klimkówka
2. Penar Marcin - Klimkówka
3. Penar Wiktor - Klimkówka

Chłopcy, dystans 6 km - trenerzy:
1. Jakieła Mariusz - Lubatowa
2. Zych Łukasz - Klimkówka
3. Zając Marcin - Lubatowa

Chłopcy, dystans 6 km - oldboje:
1. Gajewski Edward - Zarszyn
2. Chabko Mieczysław - Sanok
3. Piskadło Roman - Suchodół

Chłopcy, dystans 11 - km czynni zawodnicy:
1. Staroń Jacek - Suchodól
2. Smolak Piotr - Poraj
3. Bil Piotr - Jedlicze

Impreza została zorganizowana przez Młodzieżowy Ludowy Klub Sportowy "ORLEW" Suchodół i Lokalną Organizację Turystyczną "Beskid Niski", a nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Miasta Krosna. Na zakończenie imprezy uczestnicy biegu wyrazili życzenie, by za rok znów spotkać się na trasach już "II Krośnieńskiego Biegu Narciarskiego Śladami Jana Pawła II".

Ładowanie...

Krosno III